Keď sa jedná o údržbu interiéru auta, väčšina ľudí sa zameriava na čistenie palubnej dosky, okien a sedadiel. No často sa zabúda na to najdôležitejšie - kožu na sedadlách, volante a rukoväti radiacej páky. Ak chcete, aby koža v aute vydržala dlhšie a stále vyzerala dobre, potrebujete sa o ňu postarať.

Pravidelná údržba kože v aute môže zabrániť praskaniu, vyblednutiu a predčasnému opotrebeniu. Nižšie uvádzame niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste si udržali kožu v dokonalom stave.

  1. Pravidelné čistenie 

Je dôležité pravidelne čistiť kožu v aute, aby ste odstránili prach, nečistoty a pot.  Prvým dôležitým krokom je povysávanie sedadiel. Vysávanie koženého interiéru môže pomôcť odstrániť prach a iné nečistoty. Týmto spôsobom môžete predchádzať poškodeniu kože pred ďalším čistením. 

Ďalším krokom je samotné čistenie sedadiel. Odporúča sa čistenie a ošetrenie 2x do roka. Koch chemie pol star je výrobok určený na čistenie kože, textílie a alcantary. Najlepšie je použiť kefku na čistenie kože, ktorá vďaka štetinám z konských vlasov šetrne očistí kožu. Existujú špeciálne čistiacie prostriedky na kožu, ktoré sú vhodné na šetrné čistenie. Pol star je potrebné riediť podľa znečistenia. Pri miernom znečistení je riedenie 1:5 s vodou. 

Po nariedeni si nastriekame Pol star na čistiacu kefku.  Jemne čistíme po malých častiach.  Výrobok po nanesení výborne pení. Po vyčistení malej časti kože je potrebné utrieť nadbytočne množstvo s mikrovlaknovou utierkou.  Pomalým a postupným spôsobom očisťujeme celú časť sedadiel.   Po vyčistení sedadla necháme dôkladne vyschnuť pred ošetrením. 

  1. Ošetrenie kože

Koža v aute potrebuje po vyčistení aj ošetrenie, aby sa udržala mäkká a flexibilná.  Koch Chemie Leather Star je ošetrujúci prípravok na kožu, ktorý zanecháva prirodzene hodvábne matný povrch.   Pred použítim Leather star je potrebné pretrepať. Nanášame rovnomernú vrstvu na celú plochu koženého povrchu a necháme zaschnuť. Ak sa nachádza prebytočné množstvo prípravku, zotrieme to utierkou z mikrovlákna.  

Pred použítim je potrebné vyskúšať na neviditeľnom mieste a skontrolovať znášanlivosť produktu.

    NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.